Újragondolt funkció.
Nyilvánvaló, hogy egy ereszcsatorna elsődleges dolga az, hogy elvezesse az esővizet, azonban ha tönkremegy, kilukad, megkopik, vagy rozsdás lesz, akkor számos más dologra is befoghatjuk. Nem hiszed?
Akkor ide nézz!
1. Függőleges virágtartó
Ha kicsi a helyed, terjeszkedj felfelé! A raklap aljra erősített esőcsatornákban megterem a saláta, leveles zöldség is.
2. Virágtartó a korlátra
Az esőcsatornára erősített kampók segítségével máris kapunk egy virágtartó ládát, ami pont a korlátra illeszthető. Sekélyen gyökerező, kisebb növények éppen beleférnek!
3. Dísz a kerítésre
Akár simán, akár festve jól mutat az ereszcsatorna a hátsó falon, kopár kerítésen.
4. Körbe a terasz körül
A korlát két oldalára erősített ereszcsatornák az eddig kihasználatlan helyet is zöldbe borítják.
5. Zöld a házfalon
Ki mondta, hogy a növényeknek feltétlenül talaj kell a burjánzáshoz? Ez az ötletes hidropóniás megoldás lehetővé teszi, hogy a házfalat is meghódítsák a kertek!
6. Szamócaágyások
A magasba emelt ereszek ideálisak egy kis saját szamóca termesztéséhez. Akár csüngő fajtákat is nevelgethetünk bennük!
7. Csüngő kertecske
Ha van pergolád, vagy valamilyen állványod, netán tető a terasz felett, akkor biztosan fel tudsz lógatni pár esőcsatornát a szélére. Nem foglal nagy helyet, remekül mutat, és üde, színes vagy éppen zöld foltot varázsol a ház köré.
8. Fűszerkert a konyhában
Miért ne vihetnénk be az ereszcsatornát a házba? Erősítsük a falra és neveljünk benne bazsalikomot, petrezselymet, rozmaringot – hogy mindig kéznél legyenek a főzésnél.
9. Asztalközép szukkulensekkel
A kerti asztal közepére kívánkozik ez az apró pozsgásokkal, szukkulensekkel teli ereszcsatorna. Gyertyákkal gazdagítva a hangulatos estékért, ráadásul locsolni se kell sűrűn, mert ezek a növények jól bírják a szárazságot.
Forrás: blog.gardenloversclub.com