Vadvirágos alkotások.
Egy japán művész, Inori „botanikai origamikat” készít levelekből és virágokból. Bár az origamit hagyományosan több évszázada létező papírhajtogató művészetként ismerjük, az utóbbi időkben már nem csak papírból készülnek csodálatos alkotások, de például növényi részekből is.
A lenyűgöző szépségeket készítő hölgy saját bevallása szerint először a „zöldség origamival” esett szerelembe (ennek japán neve “kusabaanasobi”), még kislányként. Miközben a szabadban játszott a virágokkal, megtalálta a békességet, csendességet, azt a nagyon nyugodt világot, amit számára a természet jelent. Először 2 évvel ezelőtt próbálkozott botanikai origamik készítésével, amikor egy pipacsvirággal „játszadozott”.
Némelyik origami akár hordható is, mint például ez a pipacs karkötő.
Az alkotásokhoz Inori levágja a virág vagy a levél szárát úgy, hogy a lehető legegyszerűbben meg tudja hajlítani. Néha teljesen lemetszi a levelet, hogy egy bonyolultabb művet hozzon létre, például valamilyen állatot vagy egy babát. Egyetlen kreáció is órákig készül. A művelet annyira finom, aprólékos, hogy egy rossz vágás vagy hajtogatás az egész művet tönkreteheti.
落ち椿で赤い着物の女の子を作ります?
花二つ、蕾一つ、葉一枚、茎少しでできています。
道具は使いません。
椿の花の雄しべを切るときに葉っぱのギザギザを使っているのは爪で切ると爪が黒くなるからです?
とても可愛くてお気に入りの遊びです?? pic.twitter.com/uJPM3mgL4g— inori (@kusabanaasobi) November 27, 2017
A munka legjobb része kétségtelenül az, amikor a teremtmények „életre kelnek”. Mivel az origamik természetes alapanyagokból készülnek, már a kezünk érintésétől is elhajlanak, meggörbülnek, elmozdulnak.
ヤマブキの葉でオバケ?を作ります。(過去の動画です) pic.twitter.com/nX9Oem9dn1
— inori (@kusabanaasobi) April 22, 2018
Inori addig köti, hajítja, csomózza a leveleket, amíg felismerhetetlenné válnak.
A levél alakja is megváltozik a vágásokkal.
A pillangó népszerű téma Inori remekművei között.
Forrás: www.mnn.com, képek: Inori