Legyen szép a vizes sarok is!
Az ősz a nagy esőzések ideje – minden kertésznek meg kell oldania az esővíz elvezetését, és nem árt az összegyűjtéséről sem gondoskodni, amennyiben locsolásra használnánk. A közönséges ereszcsatorna – műanyaghordó mellett léteznek mutatósabb ötletek is, ezekből mutatunk egy tucatot!
1. Az esővízgyűjtő tartály lehet dekoratív is: a műanyag hordók helyett hatalmas dézsákat, kaspókat is használhatunk. Sőt, a tetejükre még virág is kerülhet.
Fotó: hgtv.com
Contents
1. Az esővízgyűjtő tartály lehet dekoratív is: a műanyag hordók helyett hatalmas dézsákat, kaspókat is használhatunk. Sőt, a tetejükre még virág is kerülhet.2. Rendkívül látványos, jópofa ötlet: a régi ütött-kopott bádogkannákat és vödröket úgy rendezhetjük el a falon, hogy a víz megtalálja az utat a gyűjtőhelyig.3. A lecsorgó esővíznek elvezető medret készíthetünk kavicsokból, kövekből.4. A föld alatt futó csatornába vezetett víz nem fogja kimosni a kertet, nem fog gödröket létrehozni.5. Az esőcsatornát növényekkel is boríthatjuk. Válasszunk futónövényeket, vagy könnyen elrendezhető pozsgásokat (ezek ne érintkezzenek a vízzel közvetlenül, hiszen ezek a fajok szárazságtűrőek).6. Akár magunk is elkészíthetjük a vízlépcsőt betonból öntött levelek, vagy hatalmas tányérok, tálak segítségével.7. Szinte már művészet: látványos esővíz-elvezetők futnak össze egy középen lévő kis medencében, kútban.8. Mint a természetben: a durva kövek, kavicsok elhelyezése nem túl bonyolult, az összhatás viszont igen mutatós.9. Kanyargós utakon keresztül érkezik le az esővíz, a labirintust vödrök dekorálják.10. A hatalmas horganyzott acéltartály jól illeszkedik a minimalista stílusú kertekbe is.11. Micsoda ötlet: „élő” esővízgyűjtő tartály – a falakon található tartókat kedvünk szerint ültethetjük tele növényekkel.12. Virágágyásba végződő esővízcsatorna: biztosan nem fognak a növények szomjan halni, de ügyeljünk rá, hogy a pangó vizet elvezessük, különben kirohadnak a virágaink!13. Házi patak: eső után saját kis patakunkban úsztathatjuk a papírhajókat.
2. Rendkívül látványos, jópofa ötlet: a régi ütött-kopott bádogkannákat és vödröket úgy rendezhetjük el a falon, hogy a víz megtalálja az utat a gyűjtőhelyig.
3. A lecsorgó esővíznek elvezető medret készíthetünk kavicsokból, kövekből.
Fotó: growingthehomegarden.com és prairiebreak.blogspot.com
4. A föld alatt futó csatornába vezetett víz nem fogja kimosni a kertet, nem fog gödröket létrehozni.
5. Az esőcsatornát növényekkel is boríthatjuk. Válasszunk futónövényeket, vagy könnyen elrendezhető pozsgásokat (ezek ne érintkezzenek a vízzel közvetlenül, hiszen ezek a fajok szárazságtűrőek).
Fotó: designindaba.com
6. Akár magunk is elkészíthetjük a vízlépcsőt betonból öntött levelek, vagy hatalmas tányérok, tálak segítségével.
Fotó: improvementscatalog.com és mysticgardenonline.com
7. Szinte már művészet: látványos esővíz-elvezetők futnak össze egy középen lévő kis medencében, kútban.
8. Mint a természetben: a durva kövek, kavicsok elhelyezése nem túl bonyolult, az összhatás viszont igen mutatós.
9. Kanyargós utakon keresztül érkezik le az esővíz, a labirintust vödrök dekorálják.
Fotó: emswcd.org
10. A hatalmas horganyzott acéltartály jól illeszkedik a minimalista stílusú kertekbe is.
Fotó: apartmenttherapy.com
11. Micsoda ötlet: „élő” esővízgyűjtő tartály – a falakon található tartókat kedvünk szerint ültethetjük tele növényekkel.
Fotó: searchaustinhomes.com
12. Virágágyásba végződő esővízcsatorna: biztosan nem fognak a növények szomjan halni, de ügyeljünk rá, hogy a pangó vizet elvezessük, különben kirohadnak a virágaink!
Fotó: mechanicsburgborough.org és dubcitybeta.wordpress.com és phillywatersheds.org
13. Házi patak: eső után saját kis patakunkban úsztathatjuk a papírhajókat.
Forrás: www.woohome.com