Tedd minél gyakrabban az asztalodra, 4 érvünk is van mellette!

A zöldségeseknél ugyan már régóta ott lapul az alsó polcon, de mégis sokan vannak, akik még sosem kóstolták a batátát, más néven édesburgonyát. Pedig sokkal egészségesebb köretként, mint a sült krumpli, ráadásul a súlyvesztésben is segít nekünk.

Az édesburgonya a fejlődő országokban igen gyakori táplálék, magas az A-, C-, B2-, B6– és E-vitamin tartalma, gazdag olyan ásványi anyagokban, mint kálium, a réz és a mangán. A neve ellenére egyébként nem rokona a burgonyának, rendszertanilag egészen máshova sorolandó, noha ránézésre hasonlítanak egymásra.

Batáta

Itt az ideje felfedezni a batátát, emberek!

1. Természetesen édes

Nincs hozzáadott, finomított cukor benne, se mesterséges hókuszpókusz édesítők. Alacsony kalóriatartalmú, egészséges, a cukorbetegek is fogyaszthatják. Még édességek is készülhetnek belőle!

2. Segít a normális vércukorszint kialakításában

Tartalmaz ugyan szénhidrátot, de ugyanakkor egy olyan összetevőt is, amely a vércukorszintet szabályozó hormon szintjét növeli. Alacsonyabb a glikémiás indexe, mint a krumplipürének vagy sült krumplinak. A lassan felszívódó szénhidrátoknak köszönhetően étkezés után nem ugrik meg hirtelen a vércukorszintünk. Főzzük vagy pároljuk annak érdekében, hogy megőrizze ezen jó tulajdonságait.

3. Rostot tartalmaz

A magas rosttartalmú ételek, mint a batáta, segítenek az éhségérzet csökkentésében, így kevesebbet eszünk. A rostok hozzájárulnak az emésztési rendszer egészségéhez és segíthetnek a vérnyomás szabályozásában is.

4. Segít faragni a derékméreten

A batáta energiatartalma 117 kalória 100 grammban, így diétákba is könnyen beilleszthető. Emellett ízletes, ezért változatosan felhasználható, például köretként, püréként vagy akár édes sütemények alapanyagaként is.

Ha pedig termeszteni szeretnéd otthon, akár egy konténerben, itt olvass utána, hogyan is érdemes!