Elsüllyedt, meggörbült, szellemjárta fák.
Az erdők különlegesek: megnyugtatóak, szépségesek, titokzatosak. Léteznek a világon olyan erdők, amelyek még ennél is misztikusabbak: a fura alakú fák, a hátborzongató történetek vagy épp az elképesztő látvány miatt.
1. Zhangjiajie Nemzeti Erdő Park, Kína
Kína nyugati részén terül el ez a gyönyörű rengeteg. A hatalmas kiterjedésű erdő az UNESCO Világörökségének része. A park 98%-át borító zöldet mintegy 8000 kvarcit homokkő oszlopszerű képződmény töri meg.
2. Yili Sárgabarack Völgy, Kína
Lélegzetelállító a hatalmas sárgabarack-erdő Kína Kazahsztánhoz közele eső részén, a Hszincsiang-Ujgur Autonóm Területen. Júniustól szeptemberig a völgyet elárasztják a rózsaszín virágok.
3. A majomkenyérfák útja, Madagaszkár
Bár 25 óriás majomkenyérfát túlzás erdőnek nevezni, de a hajdanvolt erdők emlékét őrző majomkenyérfákat ne hagyjuk le a listáról. A sziget nyugati részén sorakozó óriások akár 800 évig is élhetnek és 30 méter magasra is megnőhetnek. Valaha nagy erdők borították a területet, de az emberek térfoglalásával csökkent az állományuk.
4. Görbe Erdő, Lengyelország
Nagyjából 400 görbe fenyőfa alkotja ezt a különös erdőt Nyugat-Pomerániában. Senki sem tudja, hogy mitől ilyen fura alakúak a fák, ráadásul ezeket a kanyargós fenyőket teljesen normálisan növő fák veszik körbe. Feltételezik, hogy emberi kéz okozta a változást, egyesek szerint valamilyen szerszámmal görbítették meg a csemetéket azért, hogy később görbe bútorokat készíthessenek belőlük. Mások viszont úgy vélik, hogy nagy tömegű hó alakította így a törzseket.
5. Sötét Sövény, Észak-Írország
Inkább ligetre, mint erdőre emlékeztet Ballymoney közelében a növényzet. Az 1700-as években ültetett bükkfasor lenyűgöző alagúttá, árkáddá nőtt össze, nem véletlen, hogy a futurisztikusnak tűnő bükkerdő már filmek díszletéül is szolgált.
https://www.instagram.com/p/BieUTkDH7Rt/?tagged=darkhedges
6. San Doong barlang erdeje, Vietnám
A kívülről jelentéktelennek tűnő barlang valójában a világ legnagyobbika, belseje egy erdőt rejt. Az 8 km hosszú, helyenként 150 méter magas barlang saját patakkal rendelkezik, és számos helyen látszik az ég, mivel a teteje beszakadt. Az így bejutó napfény elképesztő erdő burjánzását tette lehetővé.
7. Rejtélyerdő, dean-i erdő, Anglia
Az Angliában, Gloucestershire-ben található rejtélyes rengeteg a csonka fák, csavart ösvények következtében mintha csak egy fantasy-ből lépett volna ki, állítólag Tolkient is inspirálta a Gyűrűk ura írása közben. A mohával lepte sziklák, beomlott barlangok, mágikus részletek közé nem nehéz koboldokat, tündéreket képzelnünk.
8. Sárkány Vére Erdő, Szokotra sziget
A Jemenhez tartozó Szokotra szigetcsoport különös állat- és növényvilággal rendelkezik. A legjellemzőbb növénye a sárkányvére fa, amely főként érdekes formájáról, hatalmas, árnyat adó gomba vagy esernyő alakú koronájáról és vörös nedvéről ismert.
9. Elsüllyedt Erdő, Kaindy-tó, Kazahsztán
A tengerszint felett mintegy 2000 méteres magasságban fekszik a 400 méter hosszú Kaindy-tó. Az 1911-es kebini földrengés során, egy hatalmas mészkőföldcsuszamlás eredményeként keletkezett. A türkizkék vízből kiálló fák kiszáradt törzsűek, azonban a hideg víz konzerválta a tűleveleket, így az egész élő erdőnek hat.
https://www.instagram.com/p/BhOJjIBgBG7/?tagged=sunkenforest
10. Aokigahara Öngyilkosok Erdeje, A fák tengere, Japán
Hátborzongató, szomorú események színhelye ez az erdő, valamiért az öngyilkosok kedvelt terepe. Annyira, hogy a világ második legkedveltebb helye azok körében, akik önkezükkel akarnak véget vetni az életüknek. A Fudzsi északnyugati lábánál elterülő rengetegben évente 10-30 ember leli halálát. Állítólag az erőteljes hatás a fák szellemében lakik. Az erdő jelentős szerepet játszik a japán mitológiában, mint a démonok lakhelye. A rengeteg számos pontján japán illetve angol nyelvű táblák buzdítanak arra, hogy gondoljuk át szándékunkat. A fák sűrűségének és az állatok kis számának köszönhetően az erdő hátborzongató csendjéről is ismert, ezen tulajdonsága miatt kapta a „A fák tengere” nevet.
Forrás: www.treehugger.com