Egy ausztrál hegység tetején élnek az egyedülálló állatvilág színes lakói.
Az Ausztráliában található Mount Kaputar csúcsán különleges alpesi erdő fogadja turistákat. A tudósok úgy vélik, hogy ez a pici hely az egyedülálló körülményeknek köszönhetően megőrzött valamit a kontinens geológiai múltjából. A terület ugyanis telis-tele van olyan élőlényekkel, amelyeket sehol máshol nem találunk meg a Földön.
Mount Kaputar Nemzeti Park, Ausztrália
Több millió évvel ezelőtt, amikor Ausztrália még az őskontinens, Gondwana része volt, a területet buja esőerdők fedték. Azóta a kontinensen uralkodó viszonyok jelentősen megváltoztak, az éghajlat szárazabb lett. Feltehetően egy 17 millió évvel ezelőtti, a Mount Kaputaron történt vulkánkitörés volt felelős azért, hogy a hűvösebb, nedvesebb klímájú, dús növényzetű terület megőrződött a hegycsúcs tetején, az egykori esőerdő maradványaként.
A Mount Kaputar Nemzeti Parkban élő egyik kannibál csigafajok egyike
Minden kétséget kizáróan, az ökoszisztéma egyik legszínesebb tagja az óriás rózsaszín meztelencsiga (Triboniophorus aff. graeffei), amely az elképesztő 20 cm-es hosszúságot is elérheti. Ezek az állatok az idő nagy részét az avar alatt töltik, eszegetve azt, de százával jönnek elő este, vagy eső után, hogy falatozzanak a mohákból is. Lenyűgözően fényes rózsaszínek, fantasztikus látványt nyújtanak. Egyébként a területen más különleges csigák is élnek, például 3 kannibál csigafajt is leírtak.
Az óriás rózsaszín meztelencsiga mohával és avarral táplálkozik
A Mount Kaputar tetején található egyedülálló ökoszisztéma egyensúlyban van, a hatóságok pedig igyekeznek minden eszközzel-beleértve a törvény adta lehetőségeket is- megvédeni azt.
Képek: http://www.atlasobscura.com