Érzékeny minik.
A karácsonyfaféreg tudományos neve Spirobranchus giganteus, de ha megnézzük az állatokról készült képeket, rögtön megértjük, hogy miért kapták az ünnepi jelképre utaló becenevet.
A karácsonyfaféreg valójában egy mészcsőféreg, amely a szilárd mészcsővázába bármikor vissza tud húzódni. A különleges állat az óceánokban, tengerekben él, testét két varázslatos, spirálisan összetekeredő fonalszerűség alkotja.
Ezek a csőből kiemelkedve tényleg egy mini karácsonyfára hasonlítanak.
Ezek a spirálok szőrszerű függelékekből állnak, amelyek segítik az élőlényt a táplálék megragadásában. Általában mikroszkopikus méretű növényeket, vízben lebegő fitoplanktonokat fogyasztanak. A fonalakat emellett légzésre is használják.
Az alig 4 cm hosszú élőlények számos színben léteznek, narancssárga, sárga, kék, fehér változatban is megtalálhatóak. A karácsonyfaférgek nem szeretnek sokat mozogni. Ha jó helyet találnak, egy élő meszes korall tetején, akkor ott fúrnak egy lyukat és az egész életüket ott töltik, csupán táplálékot szerezni bújnak ki időnként. Nagyon érzékenyek a zargatásra, már a legenyhébb érintésre, elhaladó árnyékra is visszahúzódnak a rejtekükbe.
Forrás: www.amusingplanet.com