Honvággyal kezdődött.
Az alaszkai autópálya mellett, Kanadában, Watson Lake városának közelében nem mindennapi látványra figyelhetünk fel. Egy olyan erdő terül itt el, ahol a fák közé vert faoszlopokat különböző méretű és színű útjelző táblák ezrei borítják.
A hagyomány kialakítása Carl K. Lindley közlegény nevéhez fűződik, ő tette ki az első táblát 1942-ben, amikor az alaszkai autópályát építették. Akkoriban még nem létezett Watson Lake, de egy katonai légitámaszpont és repülőtér működött a területen. Carl Lindley mérnök volt, az útépítésen dolgozott, amikor megsérült és így felépülése idejére a katonai elsősegély állomásra került. Azt a feladatot kapta, hogy amíg lábadozik, javítsa ki és fesse át a megkopott irányjelző táblákat.
Azokban az időkben elterjedt gyakorlat volt a hadi táborokban jelzőtáblákat elhelyezni. A környező településekhez és a világ minden tájára navigáltak ezek a feliratok, tájékoztattak az irányról és a távolságról. Carl honvággyal küzdött és elhatározta, hogy feltesz egy ilyen feliratot, ami a szülővárosára, a távoli Danville-re mutat. Másoknak is tetszett az ötlet, egyre több felirat került fel, így kialakult egy új szokás.
Az évek alatt valóságos erdő jött létre a táblákból, számos ember helyezett itt el feliratot. A világ minden táját jelzik már táblák, de emellett akadnak itt üdvözlő feliratok, utcanévtáblák, poháralátétek, rendszámtáblák is. Az egyre növekvő táblarengeteg már több mint 100 ezer darabot számlál.
Sajnálatos módon az eredeti tábla, amit Carl Lindley festett, elveszett. Azonban 1992-ben az útépítés 50. évfordulójára Carl és felesége, Elinor visszatértek a helyszínre és a férfi egy másolatot készített, amit fel is avatott a jeles alkalomból.
Forrás: www.amusingplanet.com